Sulík ako veľmi špatný prorok

Autor: Ladislav Rohoska | 8.11.2019 o 18:07 | Karma článku: 3,57 | Prečítané:  1331x

Richarda Sulíka si väčšina nás pamätá pri pamätnej vete Ivety Radičovej ,, Riško podrž balónik" . Toto bolo pravdepodobne posledná pozitívna správa pre verejnosť, čo sa Sulíka týka. Od tohoto momentu to so Sulíkom išlo dolu vodou.

   Európa a svet sa v rokoch 2008 až 2012 borili s najťažšou finančnou a ekonomickou krízou v novodobej histórii. Veľké finančné domy padali ako domčeky z karát a stiahli so sebou aj krajiny južnej Európy, ktoré žili naozaj nad svoje pomery. Vlády a parlamenty prijímali rôzne záchranné balíčky, zachraňovali sa banky ale aj samotné štáty. Jedným takým nešťastníkom bolo aj Grécko. 

   Európska 28 -ička prijala rozhodnutie tkzv. euroval, na záchranu Grécka, ktoré bolo podmienené ratifikovaním tejto dohody v národných parlamentoch. A tu začal náš národný socialista (slovenský nacionalista, podľa jeho vlastného vyjadrenia) Sulík vystrkovať rožky. 

   Začal s tanečkami a proroctvami, že ak euroval podporíme, my aj celá únia prídeme o peniaze, lebo Grécko podľa tohoto falošného proroka do roka aj tak skrachuje. Treba preto povaliť vlastnú vládu a dať moc Robertovi Ficovi, na čele so zločineckou organizáciou Smer-SD. Stalo sa. Svoju vládu povalil, Fico obratom euroval schválil a začala nevídaná rabovačka.

   Kde je teda pointa tohoto príbehu? Grécko neskrachovalo, platí si riadne svoje dlhy, požičiava si na primárnom trhu tak ako aj my a začal od roku 2017 predávať zasa aj svoje dlhopisy. Grécko nie len bolo a je úspešné, ale v roku 2018 hospodárilo lepšie ako fico-kažimír v prepočte na HDP. Podarilo sa im poraziť chudobu a stoja pred lepšou budúcnosťou. A čo Sulík ? Ten sa zabudol nám, ale aj Grékom ospravedlniť, veď načo?

   Potom prišla utečenecká kríza a náš prorok Sulík sa rozbehol po Európe a po Slovensku spolu sa Ficom, Kaliňákom a Kollárom a začali strašiť a bojovať proti migrantom, ktorí k nám vôbec nechceli prísť. No ale ,,tuposlovákom" sa to páčilo a Sulík sa s radosťou viezol na vlne nenávisti. Toto všetko korunoval vyhláseniami, že za prívetivý postoj kancelárky pani Merkelovej k nato odkázaným ju Nemci vyženú z úradu čapicami a bude musieť z Nemecka utiecť. Nevyhnali ju, nemusela utiecť a v nasledujúcich voľbách opäť vyhrala, je znova kancelárkou, ktoré vedie najsilnejšiu ekonomiku Európy, je najsilnejšou ženou na svete , je uznávaná a vážená. No a čo je dnes Richad Sulík? Je to obyčajný hlupák, ktorý 4 mesiace pred voľbami rozbombarduje svoju vlastnú stranu, ktorá atakovala 12 % hranicu voličských hlasov a priviedol ju na pokraj priepasti.

  Chcem Sulíkovi pripomenúť jednu starú múdrosť ,, Nad priepasťou sa dva kroky robiť nedajú", kto ich urobí ten do nej spadne, dozaista. Vyženie zo strany desiatky kvalitných ľudí, ktorí, keď on hovel v europarlamente, bojovali proti zločinu vedenú koalíciou Smeru, SNS a Bugára-Luhára.

   O Sulíkových ekonomických snoch sa tu rozširovať nebudem, je to úplne zbytočné. väčšina toho čo hlása je dávno prekonané, neefektívne a aj po ,, skúškach" vo Fínsku vyhlásené za neudržateľné.

   Toto je náš nevydarený PROROK. Ja ako nestranný dlhoročný pozorovateľ politickej scény na Slovensku, tu prorokujem jedno. SaS sa v r. 2020 do parlamentu nedostane a všetky strany, ktoré dnes odmietajú rokovať so silnou skupinou odídencov (DS) lebo Sulík zasa intriguje, budú si búchať hlavu o stôl, lebo vládu bude zostavovať zasa mafia a nie súčasná opozícia.

   Neviem ako vás ale mňa Sulíkove odpovede a výhovorky o pravidelných poradách (10 či 12 krát) pri raňajkách s mafiánom Kočnerom vôbec nepresvedčili a mal by sa porúčať tak ako Glváč. Je to klamár a intrigán netreba mu veriť.

L.Rohoska

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?